>   Ev Eşyası Taşımacılığı
Uluslar Arası 
 

Nakliye deyince akla gelen her türlü eşyanın taşınmasıdır. Esen Ulaştırma Bakanlığının sınıflandırdığı gibi ev ve büro eşyası taşımacılığında ihtisaslaşmıştır. Esen, uluslararası evden eve taşımalarda oldukça iddialı, üstlendiği taşıma hizmetini başından sonu kadar kusursuz, hasarsız ve gününde yerine getirmektedir. Elde olmayan bir nedenle meydana gelebilecek gecikme veya aksaklığı derhal telafi etmekten asla geri durmaz. ESEN’in başarısındaki ana etken müşteri memnuniyetidir.

 

Esen’i seçmekle vereceğiniz doğru karar; taşımadaki endişenizi giderecek, ailenize ve işinize yoğunlaşmanızı sağlayacaktır. 

 

Uluslararası Evden-Eve taşıma hizmetleri, yerel- nakliye ve varış hizmetleri olarak  üç aşamalıdır:

 

Yerel Hizmetler

Dalında uzmanlaşmış profesyonel yönetim ve paketleme-taşıma kadrosu ile Esen; Ankara, İstanbul ve Adana şubeleri ile Türkiye’nin tüm illerinde yerel hizmetleri sunmaktadır.

Yerel hizmetler genel olarak aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır;

-       Taşınma konusunda danışmanlık

-       Eşyanın görülüp tespitinin yapılması,

-       Uluslar arası standartlara göre eşyanın paketlenmesi ve hassas eşyanın sandıklaması,

-       Konteynır veya kamyonlara yüklenmesi,

-       Çıkış limanlarına veya depomuza nakliyesi,

-       Gümrük çıkış işlemleri,

 
 
 
Nakliye Hizmetleri 
 

  Deniz yolu

Paketlenmiş eşya evin önünde /tesislerimizde doğrudan deniz konteyneri veya ahşap sandıklara yüklenir, Hiç açılmadan aynı konteyner veya sandıklarla varış noktasındaki eve kadar nakledilir ve varıştaki hizmetler yerine getirilir.

Komple ev eşyası 20 feet/33 M3 ve 40 feet/66 M3 olan deniz konteynerleri ile, konteynerlere az olan eşya ise ahşap sandıklara yüklenerek nihai varış noktasına sevk edilir.

 

  Kara Yolu
 

 Ulaştırma Bakanlığının vermiş olduğu C3 yetki belgesine kayıtlı TIR araçlarımız ile sadece ev eşyası  taşıyabilen Esen; Türkiye’den kendi kadrolu  paketlemecileri ile teslim aldığı eşyaları karayolu  ile tüm Avrupa ülkelerine düzenli 15 günlük  seferleri ile taşımakta  evden eve varış hizmetlerini de yerine getirmektedir.

Aynı şekilde Avrupa’dan Türkiye’ye taşınacak olan ev eşyasının oradaki yerel hizmetleri, Türkiye’ye  nakliyesini ve varış hizmetleri de dahil olmak  üzere tek elden kendi elemanlarımızca  yerine getirilmektedir.

  Hava Yolu

Esas ev eşyası kara veya deniz yolu ile sevk edilmekle beraber, v arışta hemen ihtiyaç duyulan bazı kişisel eşya (zati eşya) hava yolu ile sevk edilir.

Diğer taraftan; deniz veya kara yolu ile sevki zor olan, gittiği ülkenin özelliği, uzaklığı göz ününde bulundurulduğunda, hava yolu ile gitmesi hem ekonomik, hem de çabuk olan eşyanın, hava yolu ile sevk edilmesi tercih edilebilir.

 

Varış Hizmetleri

 

Türkiye’ye kara, deniz veya hava yolu ile gelen eşyanın varış hizmetlerini Esen; Ankara, İstanbul ve Adana teşkilatları ile anında yerine getirmektedir. Öte yandan Avrupa dışındaki ülkelere deniz-haava yolu ile naklettiğimiz eşyanın varış hizmetlerini üyesi olduğumuz Uluslararası Nakliyeciler Birliği (IAM’) a  üye iş ortaklarımız ile evden eve olan tüm hizmetleri yerine getirebilmekteyiz.

 

Genel olarak varış hizmetleri şunları kapsamaktadır;

-       Varış noktasında gümrük giriş işlemleri,

-       Eşyanın limanlardan alınıp doğrudan evlere, evler hazır değilse depomuza nakliyesi,

-       Gerekli olduğu durumlarda eşyanın kısa veya uzun süreli depolanması,

-       Bilahare yeni ikametgaha taşınması, açma, yerleştirme ve montaj hizmetleri ile

-       Boş kutu-malzemenin geri alınması.

©2014 - Ulusal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.