>   Ev Eşyası Taşımacılığı

Eşya Görme

 

 

Tecrübeli bilirkişinin evinizde yapacağı tespitler taşınma süreçlerinin pürüzsüz sonlandırılmasının başlangıcı olacaktır. Eşyanızın hacmi, yük taşıma araçlarının evinize ulaşılabilirliği, kısacası teknik ayrıntılarla birlikte sizin bireysel ihtiyaçlarınızı açıklama ve o doğrultuda iyi bir yol haritası çizmek için bir fırsattır.

 

Öncelikli yapılacak tespitler;


·  Eşyanızın hacmi,

· Taşıma araçlarının evinize ulaşılabilirliği,

· Arzu edilen taşınma ve teslim tarihleri,

· Ayrılışınızdan önce ve daha sonraki iletişim bilgileriniz,

· Biliniyorsa varıştaki ev adresiniz ve taşıma araçlarının ulaşabilirliği,

· Ve diğer özel talepleriniz,


Bu bilgiler ile taşınma planınızı oluşturmaya başlarız. Planlama; en iyi paketleme, en iyi taşıma metodu, en iyi zamanlama ve evinizin ve varış gümrüğü için gerekli olan belgelerin hazır olup olmayacağı ve buna bağlı olarak eşyaların orijin demi yoksa varışında mı depolanacağı gibi etkenleri içerir.

Belirli bir parça için herhangi bir yönlendirmeye ihtiyacınız var ise eşya görme sırasında tecrübeli bilirkişi yardımcı olacaktır. Lütfen evdeki tüm eşyaları, dolap ve çekmece içlerini gösterdiğinizden emin olunuz böylelikle doğru bir değerlendirme yapılmış olur. Bu süreçteki eşyanın hacim tespiti, bilgi alış verişi ve diğer bilgilerin paylaşılması 1-2 saat sürmektedir. Bu süreç eşyanın hacmine ve soracağınız sorulara göre değişebilmektedir.

©2014 - Ulusal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.