>   Ev Eşyası Taşımacılığı

Uluslararası Taşınma Kılavuzu


Her bir taşınma farklılık arz etse de, yeni ikametgahınıza eşyalarınızın taşınıp yerleştirilmesi hizmetleri dahil geçen süreçlerde takip edilen yol genel olarak aynıdır.

 

Başarılı bir taşınma için bilgi paylaşımı önemli unsurdur. Bu bağlamda tarih sıralamasına göre genel olarak izlenen yol aşağıda iletildiği gibi; yandaki linklerden de haftalar öncesinden yapılması gerekenler, taşınma günü yapılacaklar ve bazı ip uçları ile diğer tüm bilgiler paylaşılmaktadır.


 

· Öncelikle taşınma talebinizi telefonda veya elektronik ortamda alıp bilgi edindikten sonra ihtiyaçlarınız doğrultusunda taşınma planınızı oluşturmaya başlarız.

 

· Tecrübeli bilirkişi taşınma detaylarınızı görüşmek üzere sizleri evinizde ziyaret edecek. O aşamada eşyanızın hacmi/ağırlığı belirlenir, ve hassas/nadir eşyalarınız için ne tür özel paketleme gerektiğine karar verir.

 

· Vereceğimiz teklif taşınmanızı nasıl yerine getireceğimizi detaylandırır. Bu onay tüm ihtiyaçlarınızı yansıtır ve sunduğumuz hizmetlerde belirsizlik fırsatlarını ortadan kaldırır.


· Talebiniz doğrultusunda iş emri formumuzun doldurulması istenir. Aynı zamanda sigorta ve gümrük formlarının doldurulması için yardımcı oluruz.

· Taşınma günü eşyanızın nev’ine göre gerekli olan uluslararası standartlardaki tüm paketleme malzemeleri, işinde ehil kadrolu paketlemecileri, süpervizör ve araçları ile ikametgahınızda hazır oluruz. Paketlenen her parça eşyaya numara verilir ve envanter oluşturulur. İkametgahınıza kamyon veya TIR araçlarının     girişinin müsait olup olmadığı, gideceği ülke gümrük mevzuatına göre belgelerin veya yeni ikametgahınızın hazır olup olmadığına bağlı olarak eşyanız doğrudan deniz konteynırına veya Esen’in araçlarına yüklenir. Doğrudan yüklenen eşyalar bulunduğu deniz konteynırı evinizin önünde mühürlenir, limana sevk     edilir ve gideceği ülke limanına kadar el değmeden ulaştırılır.

· Eşyanızı araç ve yük takip sistemleri ile izliyoruz. Karayolu ile ulaşabildiğimiz Avrupa ve komşu ülkeler dışındaki ülkelerde önceden belirlediğimiz acentemiz eşyanızın gümrük giriş işlemleri ile teslimini kısacası varış hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.

· Gümrük giriş ve teslim hizmetleri için varışınızda lütfen acentemiz ile iletişime geçiniz.

· Son olarak eşyanızın teslim hizmetlerini; açma, kurma, yerleştirme ve kullanılmayan ambalaj malzemeleri geri alınır.

 

©2014 - Ulusal Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.